התנסות בייעוץ אסטרטגי

Preface First

This is a debugging block

Preface Second

This is a debugging block

Preface Third

This is a debugging block

תוכן

This is a debugging block

תוכנית הייעוץ האסטרטגי של הפקולטה ה- GBS היא תוכנית יחידה במידה אשר במסגרתה סטודנטים מצטיינים שנבחרים בקפידה, עורכים פרויקט יעוץ אמיתי לחברות ישראליות שמתלבטות בשאלות אסטרטגיות לוקליות וגלובליות. 

 • אודות התכנית

  התוכנית פועלת במתכונת של חברת יעוץ והשאלות אליהן נדרשים הסטודנטים עומדים בליבת הפעילות העסקית של החברות שבוחרות לעבוד איתנו. העבודה נעשית מול מנהלים בכירים בחברות בדרגת VP ומעלה ומאפשרת לסטודנטים להחשף לדילמות אמיתיות בהן מתלבטים מנהלי החברות וליישם את התכנים שנלמדו במהלך התואר כדי לסייע לאותם מנהלים ולגבש עבורם תוכנית פעולה קונקרטית.

   

  הסטודנטים המשתתפים בתוכנית חווים באופן ריאליסטי את תפקידי היעוץ בחברות יעוץ אסטרטגי כפי שהם מתבצעים בחברות כמו McKinsey, BCG, TASC שלדור ועוד. התוכנית מקנה לסטודנטים מיומנות וידע מקצועי בתחום היעוץ העסקי בסביבת יעוץ בינלאומית שבנויה על שיתופי פעולה עם בתי ספר למנהל עסקים מובלים בעולם.

   

   

   

  לוחות זמנים

  לפרוייקט הייעוץ ב-GBS יש לוח זמנים שלדי אופייני שתחילתו בהצגת הפרוייקטים בדצמבר והגשת ההמלצות של הצוות ללקוח במהלך חודש מאי העוקב. התאריכים המפורטים נקבעים כל שנה תוך התחשבות בלוחות השנה האקדמית בישראל ובמדינות שמהן מגיעים שותפי GBS.

   

  נובמבר – דצמבר - השקת הפרויקט, ינואר – הצגת "הצעת היעוץ", פברואר/מאי (לפי הפרוייקט) – סיום, דיון בהמלצות ומסירה ללקוח של  כל החומרים שנצברו במהלך הפרויקט. בין לבין – מצגות "אבני דרך" ועדכון שוטף.

   

  לתשומת לב – ההשתתפות בקורס דורשת מחוייבות לזמינות מלאה במהלך השבועות הבינלאומיים בינואר ומאי, כחלק מהפרוייקט.

   

   

   

  תנאי רישום

  GBS הוא קורס אינטנסיבי ביותר ודורש הרבה מעבר לקורסים אחרים בהיבטי תכולה וזמן. הקורס הוא חוויה אשר מספקת הדרכה מעשית לסטודנטים בעלי רקע אקדמי חזק, בעלי מוטיבציה גבוהה המעוניינים ביעוץ. עמידה בדרישות הקורס – עקרונות הייעוץ העסקי (1231.3720) וראיון אישי. השתתפות ב-GBS ממלאת את הדרישה להתנסות מעשית במסגרת ההתמחות ביעוץ עסקי.

  מידע מפורט לגבי ההתמחות בייעוץ עסקי 

   

  סטודנטים המעוניינים להירשם ל-GBS מתבקשים להגיש בידינג לקורס עקרונות היעוץ העסקי ולשים את מינימום הנקודות על קורס ה-GBS. אנחנו כבר לדאג לרשום אתכם. (כמות הנקודות אינה קובעת את קבלתכם לקורס). 

   

   

   

  אז מה השלב הבא?

  1. מלאו את טופס ההרשמה למפגש הכרות.

  2. הרשמו לקורס המבוא - "עקרונות הייעוץ העסקי".

  3. אנו נזמן אתכם למפגש זרקור או לראיון אישי.

   

   

   

  לשאלות נוספות

  פרופ' גדי אריאב

  מנהל אקדמי

  03-6405142 

  gadia@tauex.tau.ac.il

  ג'קי גורן

  מנהלת התכנית

  054-8050444  

  jackig@tauex.tau.ac.il

  גלי מלמד

  רכזת התכנית

  03-6407216 

  galime@tauex.tau.ac.il

 • שותפים

  שותפים אקדמיים

  השותפים האקדמיים של GBS ממוקמים ב-"גיאוגרפיות הפתרון", כלומר בשווקים עצמם (או לידם) שאליהם מכוונות החברות הישראליות שהן לקוחות הייעוץ.  בשנים האחרונות שותפי הליבה של התכנית הם:

   

   ​

  תכנית GBS מרחיבה – לפי הצורך – את בסיס השותפות האקדמית במזרח הרחוק כדי לענות על הצרכים המתחדדים של חברות ישראליות בשווקים המתעוררים של מזרח אסיה.

   

   

  שותפים מהתעשייה

 • צוות התכנית

  פרופ' גדי אריאב

  פרופסור, חבר לניהול טכנולוגיה ומערכות מידע. ייסד את ההתמחות בייעוץ עסקי בלימודי ה-MBA ב-רקנאטי (2012) ומוביל אקדמית – במסגרתה – גם את GBS, ההתנסות המעשית בייעוץ אסטרטגי/הגלובלי.

  עוסק, חוקר, יועץ ומלמד בתחומי ניהול השימוש בטכנולוגיות מידע (IT) וביישומי מערכות מידע בארגונים מאז 1968, בארץ ובאירופה.

  מאז 1982 מכהן כחבר סגל בבתי ספר למנהל עסקים (Stern/NYU, רקנאטי באוניברסיטת תל אביב, UC Irvine, ובאוניברסיטת Erasmus בהולנד).

  בשנים האחרונות מתמקד בתמיכה בהחלטות בעזרת מערכות ממוחשבות, בעיצוב מודלים כלכליים לניהול של תשתית מידע ארגוניות, כמו גם מודלים כלכליים של מיקור חוץ בתחום שירותי מערכות מידע.  מאז 2001 חוקר ומלמד ניהול עסקי בינלאומי ובפרט ניהול גלובאלי של טכנולוגיה וחדשנות ועשיית עסקים בסין והודו.

  ייסד ועמד בראש התוכניות השונות למנהלים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב במשך 11 שנים, כולל הקמת בית הספר לניהול היי-טק ע"ש ז'ורז' לאוואן (HTMS). בעל דוקטורט במדעי ההחלטה מבי"ס Wharton באוניברסיטת פנסילבניה. בעל תואר BA בכלכלה וסטטיסטיקה ו-MSc (בהצטיינות) במדעי הניהול – מערכות  מידע, שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

   

   

   

     

  גב' ג'קי גורן

  משמשת מאז 2008 כמנהלת תכנית ה-GBS  ומרצה בפקולטה לניהול במסגרת ההתמחות ביעוץ עסקי.

  מכהנת כ-דירקטורית אחראית על השקעות בעסקים חברתיים במסגרת קרן – IVN.

  בעבר שמשה כסגן נשיא לפיתוח עסקי וכמנהלת זרוע השקעות ההון סיכון של כור תעשיות בע"מ.

  חברה במועצות מנהלים כ-דח"צית במספר חברות ציבוריות.

  בעלת תואר ראשון במדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במנהל עסקים מתוכנית קלוג-רקנאטי בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

   

   

     

  גב' גלי מלמד

  רכזת התכנית GBS מזה כ-4 שנים.

  בעלת תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בפרסום ויחסי ציבור, ועובדת כיועצת תקשורת עצמאית בתחום התרבות, הספורט, הרפואה ועוד. 

  בעבר שימשה כראש צוות בכירה בתחום.

   

   

   

   

  ​   

  גב' ג'וד ג׳אקוב קייטון

  ​מנהלת פיתוח עסקי ומשווקת בתכנית ה- GBS ובסטרט-אפים בתחומים שונים.

  משווקת את תכנית סופר באוניברסיטת תל אביב. 

  בוגרת תכנית ה-GBS ומשמשת כמנטורית בתחום ההיי-טק והמגזר הציבורי.

  בעבר עבדה בשיווק ב- Sirin Mobile Technologies והייתה מנהלת גיוס כספים ויחסי חוץ במכון רעות.

   

   

      

  גב' יוליה קגן

  מנהלת פיתוח עסקי, החטיבה הטכנולוגית, לוקהיד מרטין.

  בעלת ניסיון בבנייה ויישום אסטרטגיית חדירה לשוק הישראלי עבור תאגיד בינלאומי ובפיתוח עסקי בתחומי מערכות המידע, הסייבר והביג דאטה.

  בעבר שירתה במשך 6 שנים באגף התקשוב של צה"ל בהובלת פרויקטי פיתוח תוכנה. 

  בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון, תואר שני MBA מאוניברסיטת תל אביב. שניהם בהצטיינות.

 • שאלות נפוצות

  באילו תחומים ניתן הייעוץ במסגרת GBS?

  היעוץ מתמקד באסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי, מודלים פיננסים ועוד, ונעשה עבור חברות בתחומים רחבים. החל מחברות סטאטאפ בתחומים טכנולוגיים ועד לחברות ענק בתחום התעשייה והפיננסים.

   

  האם עומדים לרשות הצוות כספים לרכישה של מחקר חיצוני?

  כן. תקציב מחקר צנוע עומד לרשות כל צוות להוצאות מחקר כגון תקשורת, תערוכות ביקור, נסיעות מחקר, נתוני רכישה ודוחות.  "כמו בחיים", הצוות יכול לנסות ולשכנע את הלקוח שיש טעם בתקציבים נוספים להשגת חומרים נוספים.

   

  מתי יוכרזו הפרויקטים והלקוחות?

  גיוס הפרויקטים והלקוחות מסתיים לקראת דצמבר וההכרזה נערכת בשיעור הראשון או השני בתכנית.

   

  אילו סוגי פרויקטים צפויים להיות זמינים בשנה זו?

  הפרויקטים משתנים מידי שנה בשנה. ההתנסות המעשית אינה תלויה באופן "דרמטי" באפיון של פרויקט – הניסיון שנצבר מתייחס למהלכו של פרויקט ייעוץ גדול ומורכב. להתרשמות ממגוון הפרויקטים שנערכו בעבר ב-GBS

   

  כיצד נבחרים הסטודנטים?

  סטודנטים שסיימו בהצלחה מרשימה את הקורס "עקרונות היעוץ העסקי" ועברו ראיון אישי. 

   

  האם סטודנטים בשנה ראשונה לתואר MBA יכולים להגיש בקשה להשתתפות ב-GBS במהלך השנה השנייה?

  בדרך כלל לא.  חריגים יישקלו לגופם של מקרים.

   

  האם סטודנטים בשנת הלימודים השנייה לתואר MBA יכולים להגיש מועמדות לGBS?

  כן, אבל הם צריכים לסיים את כל קורסי הליבה קודם ואת קורס עקרונות היעוץ העסקי.

   

  בכמה מאמץ כרוך הקורס?

  הקורס לא קורס קל. סטודנטים הסכימו תמיד כי התכנית היא קורס תובעני, מאתגר -- ומתגמל. יתר על כן, זוהי התנסות מעשית – מה שאומר שלסטודנטים ניתנת ההזדמנות ללמוד דרך התמודדות והתגברות על אתגרים בלתי צפויים, בליווי צמוד של הסגל. סטודנטים צריכים לצפות לאתגרים בעיצוב עבודתם, בחיבור לנושאים אסטרטגיים, תפעוליים ופיננסיים ונושאי שיווק, בלמידה של מתן המלצות אפשריות, במחקר שיווקיים, בתקשורת בין תרבותית, בעבודה בשפות ותרבויות שאינם רהוטים בהם. מרבית הסטודנטים עומדים בהצלחה באתגרים - בשיתוף עם חבריהם לקבוצה ותמיכתם של עוזרי ההוראה ואנשי סגל. סטודנטים רבים מארגנים את השיעורים והפעילויות שלהם באופן שיפנה להם יותר זמן יחסית במהלך הסמסטר בו הם משתתפים ב-GBS.

   

  האם יש היבט בין תרבותי בתכנית GBS?

  רוב משתתפי GBS מוצאים את החוויה התרבותית האינטנסיבית של השתתפות בצוות בינלאומי ב-GBS כאחד המרכיבים המתגמלים ביותר בהתנסות המעשית. מנהלים בינלאומיים הם האפקטיביים ביותר כשהם לוקחים אחריות על הלמידה שלהם על התרבויות שלהם ואחרים. GBS מספק רקע בינלאומי ומגע בין-תרבותי בלתי אמצעי לסטודנטים והזדמנות ייחודית לחקירה של תרבויות אחרות.

 • סטודנטים מספרים

  “I took GBS as part of my MBA because i was interested in consulting. It was an intense and unique experience that I’m really grateful for and it taught me a lot about how to understand a new field, conduct expert interviews and build strategic recommendations. I worked with an Israeli track and trace company, which was something I had never done before, and it opened up a whole new arena to me. The best part of the course was the wonderful team of students and mentors both here in israel and overseas; the process was super intense and we really bonded. GBS was definitely one of the highlights of my MBA, and I highly recommend it. Overall, the insights that I gained from GBS have helped me move forward with my career.” 

  Jude Jacob Kayton, Marketing & Business Development Consultant

   

   

   

  "בתפקידי כמנהל פרויקטים, אני מקפיד לוודא שהחברות שעימן אני עובד נהנות מהצלחה עסקית מקסימלית. מיקוד התואר בייעוץ עסקי, והניסיון הפרקטי שצברתי בתכנית ה-GBS, מאפשרים לי להבחין ולייעץ כיצד לממש את הפוטנציאל העסקי המקסימלי שלהן, ובכך לדאוג שהמאמץ המשותף שלנו יהיה רווחי לכלל המעורבים.

  העבודה עם צוות בינלאומי לימדה אותי מספר שיעורים יקרי-ערך על עקרונות הניהול מרחוק, אותם אני מיישם כיום לטובת ניהול מקביל של פרויקטים גדולים מול מספר תעשיות.

  תכנית ה-GBS פוגעת בול בנקודה הנכונה שבין תיאוריה אקדמית לפרקטיקה של העולם העסקי ה"אמיתי", ומספקת הזדמנות לבצע את הצעדים הראשונים בעולם הייעוץ העסקי, יחד עם הבונוס הנוסף של השפעה משמעותית על עתידו של עסק חי". 

  יורי דולקין

   

   

   

  "Participating in the GBS program was one of the best decisions I've made during my time studying for the MBA.

   From working with a global team, researching an unknown industry, planning a market entry strategy and presenting to senior executives within client companies - the GBS program helped me put everything I learned into practice. The knowledge, experience and new friendships I gained through the GBS have fundamentally helped me progress in my career and I strongly recommend it for anyone who is not afraid of taking part in a demanding project" 

  Imri Galai

   

   

   

  "בתור עובד המגזר הציבורי לשעבר היה חשוב לי לקחת איתי מהתואר קצת יותר מאשר הרצאות ומבחנים ולזכות בניסיון ממשי ופרקטי של העולם העסקי האמיתי, בפרויקט ה-GBS לקחתי חלק בצוות אשר ערך מחקר אסטרטגי לפיתוח שוק ה-Impact investing  בישראל עבור לקוח family office  גדול, בהמשך כבר ניתנה לי ההזדמנות להתקדם בתכנית ולקחת חלק בתור junior associate mentor בפרויקט ייחודי במסגרתו צוות הפרויקט ייעץ  לסטרטאפ ישראלי בבניית תכנית אסטרטגית על כלל מרכיביה לחדירה לשוק האמריקאי, תפקיד משמעותי ומאתגר אשר הוסיף נדבך ניהולי לצד הניסיון המקצועי שרכשתי." 

  ניר גלעד, כלכלן, לקראת האתגר הבא

Postscript First

This is a debugging block

Postscript Second

This is a debugging block

Postscript Third

This is a debugging block

Postscript Fourth

This is a debugging block